اوقات شرعی
 
     
   • بخشهای خبری

   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 274
    کد: 88158
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۴/۱۰/۲۴
    مدیر درآمدهای عمومی شهرداری مشهد با اشاره به مصوبه شورای اسلامی شهر تاکید کرد؛

    عوارضی به نام آموزش و پرورش از مردم دریافت نشده است

    در تبصره ذیل ماده 181 قانون برنامه پنجم توسعه کشور نیز اشاره ‌شده که در صورتی ‌که برای دستگاهی بخشودگی پیش‌بینی شده دولت آن را در قانون بودجه سالانه کشور در نظر می‌گیرد و در واقع آن معافیت از سوی دولت پرداخت می‌شود که برای بودجه کل کشور سال‌های 89 و 90 تخفیفاتی که برای معافیت آموزش ‌و پرورش در نظر گرفته شد اما هیچ اعتباری از سوی دولت اختصاص نیافت.
    مدیر درآمدهای عمومی شهرداری مشهد با اشاره به مصوبه شورای اسلامی شهر تاکید کرد؛

    مدیر درآمدهای عمومی شهرداری مشهد گفت: براساس تبصره 40 مصوبه 6014 شورای اسلامی شهر مشهد در 22 اسفندماه سال 91 که به تایید فرمانداری رسیده و برای شهرداری لازم‌الاجرا است، دیگر فیش جدیدی برای آموزش‌ و پرورش به مردم داده نشده تا به حساب آموزش و پرورش واریز کنند.
    محمدرضا بختیاری در ارتباط با اظهارات اخیر مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان خراسان رضوی اظهار کرد: ایشان در جلسه‌ای بیان داشت که طبق بند 3 ماده 13 قانون شوراها، شهرداری باید 5 درصد عوارضی را که از شهروندان اخذ می‌کند برای توسعه و ارتقاء کیفیت آموزش به آموزش ‌و پرورش اختصاص دهد در حالی ‌که شهرداری باید عوارض دریافتی از شهروندان، معادل 5 درصد از مازاد عوارض مذکور به‌ حساب خزانه آموزش ‌و پرورش و به مؤدی در جهت پرداخت به حساب خزانه تحویل می‌داده است.
    وی افزود: بدین معنا که اگر شهرداری 100 هزار تومان بابت پروانه ساختمانی دریافت کند باید 5 هزار تومان مازاد بر آن 100 هزار تومان توسط مردم به آموزش‌ و پرورش پرداخت شود که در گذشته این 5 درصد به‌ صورت فیشی جداگانه به مراجعان داده می‌شد و این رقم به‌صورت مستقیم از طریق بانک به ‌حساب آموزش‌ و پرورش واریز می‌شد، در حالی ‌که آموزش و پرورش در این ارتباط باید در سال‌های قبل نیرو در شهرداری مستقر می‌کرد اما همکاران ما این کار را برای این اداره کل انجام می‌دادند.
    بختیاری بیان کرد: اما براساس تبصره 40 مصوبه 6014 شورای اسلامی شهر مشهد در 22 اسفند ماه سال 1391 که به تایید فرمانداری رسیده و برای شهرداری لازم‌الاجرا است دیگر فیش جدیدی برای آموزش‌ و پرورش به مردم داده نشده تا به حساب آموزش و پرورش واریز کنند.
    مدیر درآمدهای عمومی شهرداری مشهد عنوان کرد: در بخشی دیگر از سخنان مدیرکل آموزش و پرورش استان به ماده ‌واحده‌ای که در تاریخ 22 فروردین 86 در مجلس شورای اسلامی تصویب‌ شده اشاره شده که این مراکز براساس آن از پرداخت هرگونه عوارض و هزینه صدور پروانه معاف شده در حالی ‌که براساس تبصره 3 ماده 50 قانون مالیات بر ارزش‌افزوده هر گونه بخشودگی و تخفیفات در مورد عوارض شهرداری لغو شده است.
    وی اضافه کرد: در تبصره ذیل ماده 181 قانون برنامه پنجم توسعه کشور نیز اشاره ‌شده که در صورتی ‌که برای دستگاهی بخشودگی پیش‌بینی شده دولت آن را در قانون بودجه سالانه کشور در نظر می‌گیرد و در واقع آن معافیت از سوی دولت پرداخت می‌شود که برای بودجه کل کشور سال‌های 89 و 90 تخفیفاتی که برای معافیت آموزش ‌و پرورش در نظر گرفته شد اما هیچ اعتباری از سوی دولت اختصاص نیافت.
    بختیاری تصریح کرد: در سخنان مدیرکل آموزش و پرورش نیز به این موضوع اشاره شده که شهرداری 56.5 درصد از اراضی زمین‌هایی که وارد محدوده شهری می‌شوند به‌ عنوان خدمات ورود به محدوده دریافت می‌کند البته در این ‌ارتباط باید همکاران ما در معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد پاسخ دهند اما باید گفت که براساس اصلاح ماده 101 قانون شهرداری‌ها این رقم حداکثر 43.75 درصد است و به‌ هیچ‌وجه بحث 56.5 درصد مطرح نبوده است.
    مدیر درآمدهای عمومی شهرداری مشهد اظهار کرد: ضمناً به استناد ماده‌ واحده تعیین وضعیت املاک واقع در طرح‌های دولت و شهرداری‌ها مصوب 29 آبان 67 بعد از اعلام رسمی وجود طرح، دستگاه متولی باید نسبت تملک و خرید ملک موصوف تا 18 ماه اقدام نماید و به استناد تبصره‌ یک ذیل آن حقوق متفاوتی نیز در صورت اتمام مدت 18 ماه برای مالک منظور شده است.
    وی ادامه داد: ایشان اشاره‌ای به تغییر کاربری در این ‌ارتباط داشته‌اند در حالی ‌که شهرداری در بحث تغییر کاربری ورودی ندارد و کمیسیون ماده 5 قانون تأسیس شورای عالی شهرسازی و معماری ایران این مسوولیت را بر عهده دارد.
    بختیاری گفت: شهرداری مشهد همیشه با آموزش‌وپرورش در مباحث کاربری‌ها تعامل ویژه داشته و استعلام‌ها در موارد مختلف از آموزش‌وپرورش دریافت شده است.
    مدیر درآمدهای عمومی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: تمام این مباحث مطرح شده در آذرماه سال 94 در طی دو جلسه با حضور نمایندگان آموزش‌وپرورش در کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد نیز مطرح و بررسی شده بود.

    تعداد بازدید: 274
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر