اوقات شرعی
 
     
   • بخشهای خبری

   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 774
    کد: 99799
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۳/۲۴
    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد تاکید کرد:

    مطالبات شهرداری مشهد از نهادهای دولتی به صورت جدی پیگیری شود / تبدیل 10 هزار رای قلع بنا به جریمه با تشکیل ستاد در مناطق

    سخت ترین کار در حوزه مالی و اداری، پول درآوردن است و هیچکس جرات ورود به این حوزه را ندارد زیرا ما مدیریت منابع و مصارف را بر عهده داریم.
    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد تاکید کرد:

    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد گفت: باید پیگیری وصول مطالبات شهرداری مشهد از دستگاه‌های دولتی با جدیت دنبال شود.

    وی با اشاره به اینکه ما نسبت به همه نیروها حتی آنهایی که رابطه استخدامی با شهرداری ندارند، وظیفه داریم، ادامه داد: مدیریت درآمدهای عمومی شهرداری در ابتدای شروع کار مجموعه‌ای حقیرانه بود و اگر چه با ایده‌آل فاصله داریم اما با این وجود توانستیم موفقیت‌های نسبی کسب کنیم.
    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد با تاکید بر اینکه در این مدت هیچ موقع شهرداری برای پول لنگ نشده است، خاطرنشان ساخت: سخت ترین کار در حوزه مالی و اداری، پول درآوردن است و هیچکس جرات ورود به این حوزه را ندارد زیرا ما مدیریت منابع و مصارف را بر عهده داریم.
    استفاده از محقق علوم اجتماعی در کمیته تدوین لوایح
    آذری عنوان کرد: این حوزه هم با داخل و هم با خارج از شهرداری مرتبط است که کمتر حوزه دیگری در شهرداری این ویژگی را داراست. وجهه برون سازمانی مدیرت درآمد هم بر وجهه درون سازمانیش ارجحیت دارد چون با مردم در ارتباط است.
    وی با تاکید بر استفاده از محقق علوم اجتماعی در کمیته تدوین لوایح شهرداری، تصریح کرد: امسال جزء معدود سال‌هایی بود که پایان سال صفی برای انجام کارهای مالی تشکیل نشده زیرا از دی ‌ماه امور با برنامه‌ریزی انجام شده بود.
    بکارگیری نخبگان در مدیریت درآمدهای عمومی شهرداری
    آذری در مورد توقعات از حوزه درآمدهای عمومی در مدیریت جدید نیز گفت: در محاسبات درآمدی مشکل داریم و این حوزه فقرترین حوزه از نظر نیروی انسانی کارآمد می‌باشد که مجوز به کار گیری 10 نفر از نخبگان داخل و خارج شهرداری داده شده است.
    وی با تاکید بر تهیه ساختار اجرایی مدیریت درآمدهای عمومی، افزود: تشکیل ستاد راهبردی نیز یکی دیگر از خواسته‌های ما از میدیر جدید می‌باشد تا لوایح کارشناسی به شورا ارسال گردد. البته این ستاد در منابع انسانی نیز تشکیل شده است که نیاز به بازنگری دارد.
    لزوم خودگردان شدن درآمدی سازمان‌های شهرداری مشهد
    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد بیان داشت: یکی از کارهای اساسی مورد نیاز این است که سازمان‌های شهرداری خودگردان شوند و آخر ماه برای حقوق پرسنل خود چشم به ستاد نداشته باشند.
    آذری ارتباطات و تعاملات مستمر مدیریت درآمدها با شهرسازی را ضروری دانست و تصریح کرد: زیرساخت‌های درآمدی در حوزه شهرسازی تعریف شده است.
    فعال‌تر شدن کمیسیون ماده 77 برای وصول مطالبات دولتی
    وی با اشاره به بحث مطالبات از کمیسیون ماده 77 نیز خاطرنشان کرد: باید از همه ظرفیت‌های این کمیسیون استفاده شود زیرا هنوز آنچه که باید در این کمیسیون محقق شود اتفاق نیافتاده است. چطور می‌شود که نهاد کتابخانه‌ها پول‌های سنگینی را از حساب ما برداشت کند اما ما یک اخطار هم بابت دو هزار و 500 میلیارد تومان مطالباتی که از دستگاه‌های دولتی داریم صادر نکنیم.
    معاون اداری و مالی شهرداری مشهد اذعان داشت: برای تبدیل آرای قلع 10 هزار پرونده به جریمه نیز باید ستادهایی در مناطق تشکیل شود تا با قائل شدن تسهیلات برای پرونده‌هایی که امکان تبدیل قلع به جریمه را دارد، تکلیف ساختمان‌های مردم با فوریت مشخص گردد.
    آذری گفت: تاکنون با 300 نفر از همکارانم ملاقات‌های عمومی برگزار کرده‌ام که از دل این مراجعات، مشکلاتی شناسائی و به سمت راهکار حرکت شده است.
    نباید روند پاسخگوئی به مردم را طولانی کنیم
    وی با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان نباید روند پاسخگویی به مردم را طولانی کنیم، افزود: در صورت لزوم باید ضابطه‌ها و دستورالعمل‌های جدید در این مورد تهیه شود.
    آذری دیگر خواسته خود از مدیر جدید درآمدهای عمومی شهرداری مشهد را تهیه گزارش‌های تحلیلی در این حوزه اعلام کرد و یادآور شد: باید مدیریت درآمدها تعامل ویژه‌ای با انبوه سازان و سازندگان ساختمان داشته باشد و برخی از لوایح ارسالی به شورا نیز با مشورت این قشر تهیه گردد.
    دفترچه محاسبات درامدی جدید و قابل فهم برای عموم مردم تهیه شود
    وی بر لزوم به کارگیری خوش برخوردترین افراد در دفاتر پیشخوان به عنوان نوک پیکان خدمت‌گذاری به مردم اذعان داشت: دفترچه محاسبات درآمدی موجود ابهام دارد و 90 درصد آن نیز تغییر یافته است لذا لازم است این دفترچه هرچه زودتر به روز گردیده و به عنوان مجموعه آموزشی قابل فهم در اختیار مردم قرار گیرد زیرا بزرگترین سوء جریانات، ناشی از ضعف اطلاعات مردم بوده است.
    وی در پایان با اشاره به اینکه بختیاری از سالم ترین و صادق ترین مدیران مجموعه شهرداری مشهد بوده است، ادامه داد: اعتقاد دارم که باید شهرداری مشهد توسط نیروهای داخل این مجموعه اداره شود که در همین راستا برهانی نیز از مدیران خوش اخلاق مجموعه شهرداری است و مسلط به حوزه شهرسازی و اجرایی می‌باشند.

    تعداد بازدید: 774
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر