25°C آفتابی
اوقات شرعی
 • پنج شنبه،03 خرداد 1397
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری

   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 272
    کد: 120465
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۱۲/۰۳
    فاز نخست خط 2 قطار شهری مشهد افتتاح شد


    فاز نخست خط 2 قطار شهری مشهد افتتاح شد


    فاز نخست خط 2 قطار شهری مشهد افتتاح شد
     فاز نخست خط 2 قطار شهری مشهد افتتاح شد

    مدیرعامل شرکت قطار شهری مشهد گفت: با راه اندازی دو ایستگاه راه آهن و میدان شهدا از فاز نخست خط 2 قطار شهری مشهد، این خط آماده مسافرگیری است.

    به گزارش روابط عمومی وبین الملل شرکت قطارشهری مشهد، کیانوش کیامرز با بیان این مطلب در مراسم بهره‌برداری از ایستگاه میدان راه آهن و شهدا در خط 2 قطارشهری مشهد، اظهار کرد: در یک ماه گذشته از بولوار طبرسی تا میدان راه‌آهن ایستگاه به ایستگاه کار تمام شد و تحویل گردید.
    وی با اشاره به اینکه بیشتر بر روی تست‌ها و ایمنی قطار کار می‌شود، عنوان کرد: کار مسافرگیری با اعلام شهردار مشهد آغاز خواهد شد و از بیست و هشتم بهمن ماه جاری آمادگی کامل برای مسافرگیری را داریم.
    مدیر عامل شرکت قطار شهری مشهد با بیان اینکه باور هیچ کس نبود که کار به اینجا برسد و بهره‌برداری را شروع کنیم، ادامه داد: محقق کردن احداث ایستگاه میدان شهدا و راه آهن غیر قابل حصول بود اما با همکاری همه از مدیریت شهری، پیمانکاران و کارگران این امر مسیر شد.
    کیامرز از رسانه‌ها در همراهی با روند احداث خط 2 تشکر کرد و گفت: در شرایط سخت این پروژه، رسانه ها همراهی کردند و این امر جای تشکر دارد.
    وی با اشاره به تفاوت ایستگاه مشهد و تهران بیان کرد: ایستگاه راه آهن مشهد بر خلاف تهران است. بدین معنا که بین ایستگاه قطار راه‌آهن تهران و قطار شهری 250 متر فاصله است؛ اما این فاصله در مشهد کمتر از 70 متر است تا رفاه حال زائران و مسافران تامین گردد.

    مدیرعامل شرکت بهره‌برداری قطارشهری مشهد گفت: هم اکنون سرویس‌دهی خط 2 قطارشهری مشهد از ساعت 7 تا 10 صبح در حال سرویس دهی میباشد. با تکمیل عملیات اجرایی سازه و معماری، تاکنون 6 ایستگاه ولایت، نبوت، فجر، طبرسی، راه‌آهن و میدان شهدا از فاز یکِ خط ٢ قطارشهری به بهره‌برداری رسیده‌اند.

     

    تعداد بازدید: 272
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر