27°C 
اوقات شرعی
 • پنج شنبه،28 تیر 1397
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری

   •  
    منبع خبر : مدیریت در آمدهای عمومی شهرداری مشهد
    تعداد بازدید: 308
    کد: 125440
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۲/۱۰
    تخفیف 40 درصدی گامی برای فرهنگ‌سازی پرداخت عوارض است

    تخفیف 40 درصدی گامی برای فرهنگ‌سازی پرداخت عوارض است

    در حال حاضر نسبت به زمان مشابه سال گذشته وصول عوارض شهرداری به دوبرابر افزایش یافته است که با وجود تخفیف 40 درصدی و با توجه به معوقات موجود، این میزان باید به 15 تا 20 برابر افزایش یابد.
    تخفیف 40 درصدی گامی برای فرهنگ‌سازی پرداخت عوارض است
    مدیر درآمدهای عمومی شهرداری مشهد مقدس گفت: تخفیفات 40 درصدی نوعی فرهنگ‌سازی برای پرداخت به موقع عوارض از سوی مردم است.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، محمود برهانی با بیان این مطلب اظهار کرد: موضوع پرداخت عوارض نوسازی و یا خودرو و صنفی سال‌هاست با دیدگاه غلطی از سوی مردم برای پرداخت آن مواجه است.
    وی افزود: برخی فکر می‌کنند ضرورتی برای پرداخت به موقع عوارض شهرداری وجود ندارد و فقط در گلوگاه‌هایی مانند نقل و انتقال مالکیت املاک یا خودرو به اجبار عوارض خود را پرداخت می‌کنند.
    برهانی با تاکید بر اینکه اداره شهر، نظافت و رفت و روب، نگهداری پارک‌ها و فضای سبز، مرمت آسفالت معابر و ... همه و همه با عوارض دریافتی از شهروندان صورت می‌گیرد، ادامه داد: شهرداری مشهد 270 میلیارد تومان بابت عوارض عمران و نوسازی شهری از شهروندان مشهدی طلبکار است لذا با مصوبه شورای اسلامی شهر تخفیف 40 درصدی برای پرداخت‌های نقدی مردم در این حوزه قائل شده‌ایم.
    مدیر درآمدهای عمومی شهرداری مشهد مقدس خاطرنشان کرد: ارائه این تخفیفات علاوه بر اینکه باعث وصول مطالبات شهرداری از مردم خواهد شد بلکه نوعی فرهنگ‌سازی در پرداخت به موقع عوارض از سوی مردم قلمداد می‌شود.
    وی با اشاره به اینکه شهروندان می‌توانند بدون مراجعه حضوری و با استفاده از سامانه مربوط نسبت به پرداخت این عوارض اقدام نمایند، اذعان کرد: در حال حاضر نسبت به زمان مشابه سال گذشته وصول عوارض شهرداری به دوبرابر افزایش یافته است که با وجود تخفیف 40 درصدی و با توجه به معوقات موجود، این میزان باید به 15 تا 20 برابر افزایش یابد.
    تعداد بازدید: 308
    ارزیابی
    ارزیابی این مورد:
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر