27°C 
اوقات شرعی
 • پنج شنبه،28 تیر 1397
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری

   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 121
    کد: 135705
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۶/۲۲

    آیین‌نامه شورای اجتماعی محلات

    بحث و گفتگو درباره ضرورت یا عدم ضرورت بررسی پیش‌نویس لوایح مربوط به حوزه معاونت اقتصادی
    در دهمین جلسه کمیته بررسی لوایح شهرداری در سال 96 بررسی شد
    مدیر امور پارلمانی شهرداری مشهد از بررسی پیش‌نویس لایحه آیین‌نامه شورای اجتماعی محلات و همچنین بحث و گفتگو درباره ضرورت یا عدم ضرورت بررسی پیش‌نویس لوایح مربوط به حوزه معاونت اقتصادی توسط کمیته بررسی لوایح شهرداری در دهمین جلسه این کمیته خبر داد.
    محمود شیررفیع اردکانی با اشاره به برگزاری دهمین جلسه کمیته بررسی لوایح شهرداری مشهد، گفت: از دیدگاه صاحب‌نظران مدیریت شهری، مشارکت مردم در فرایندهای برنامه‌ریزی شهری اعم از تصمیم‌سازی و نظارت، بسیار ضروری است چرا که این امر موجب نهادینه‌سازی حقوق و تکالیف شهروندی می‌شود و ضمن کاهش مشکلات مردم، افزایش همبستگی اجتماعی، تقویت هویت اجتماعی و تعلق شهری و همچنین افزایش نظارت همگانی را به دنبال دارد.
    وی افزود: بر این اساس و به منظور برقراری تعامل دو سویه بین شهروندان و مدیریت شهری، هم‌افزایی بین سازمان‌های خدمات‌رسان و مردم و در نهایت تقویت هویت محله‌های شهری، مدیریت شهری مشهد در سال های اخیر نهادی مردمی با نام «شورای اجتماعی محله» را بنیان‌گذاری کرده است.
    مسئول کمیته بررسی لوایح شهرداری مشهد اضافه کرد: در همین راستا حوزه فرهنگی و اجتماعی به منظور نهادینه‌سازی و ایجاد وحدت رویه در عملکرد این شوراها، پیش‌نویس لایحه‌ای درخصوص آیین‌نامه شورای اجتماعی محلات را به مدیریت امور پارلمانی ارائه نمود که کمیته بررسی لوایح، با توجه به تغییرات به وجود آمده در ساختار شهرداری و ادغام معاونت فرهنگی و اجتماعی با سازمان فرهنگی و تفریحی و همچنین با توجه به اینکه طبق مفاد ماده 80 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه کشور، آسیب‌ها و مسایل اجتماعی مورد بازنگری قرار گرفته و تمامی نهادهای تاثیرگذار و تصمیم‌گیر در این زمینه را وظیفه‌مند نموده است؛ آیین‌نامه ارائه شده را برای بازنگری بر اساس ماده قانونی یاد شده و ساختار جدید شهرداری، به حوزه مربوطه بازگرداند تا با عنایت به مطالب فوق و رویکرد مسئولان جدید حوزه فرهنگی شهرداری، در صورت نیاز به تصویب شورای اسلامی شهر، در قالب پیش‌نویس لایحه مجددا به مدیریت امور پارلمانی ارائه نمایند.

    مدیر امور پارلمانی شهرداری مشهد دومین دستور کار جلسه این کمیته را بررسی ضرورت یا عدم ضرورت طرح پیش‌نویس لوایح مربوط به حوزه معاونت اقتصادی توسط کمیته بررسی لوایح شهرداری عنوان کرد و گفت: مقرر شد پس از کسب نظر شهردار محترم مشهد در خصوص پیش‌نویس لوایح حوزه معاونت اقتصادی، اقدامات لازم بر اساس سیاست و رویکرد اعلامی صورت پذیرد. وی ادامه داد: تا زمان دریافت نظرات ایشان، پیش‌نویس لوایح مربوط به حوزه معاونت اقتصادی مانند سایر لوایح، در کمیته مطرح و بررسی خواهد شد. همچنین مقرر شد از این پس صورتجلسه کمیته فنی حوزه اقتصادی که پیش‌نویس لوایح حوزه یاد شده در آن مطرح و بررسی می‌شود، به عنوان پیوست پیش‌نویس لوایح ارائه شود.

    تعداد بازدید: 121
    ارزیابی
    امتیاز کسب شده در ارزیابی:
    ارزیابی این مورد:
    0 1
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر