5°C 
اوقات شرعی
 
     
   • بخشهای خبری

   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 57
    کد: 161185
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۷/۰۸/۰۲

    عوارض نوسازی و عمران شهری مربوط به ملک است و مالک باید آن را بپردازد . اما عوارض کسب و پیشه به فرد صنفی که در محل مشغول فعالیت است تعلق می گیرد.

    مدیرکل درآمدهای عمومی شهرداری مشهد از طلب معوقه و جاری 400 میلیارد تومانی شهرداری از شهروندان و دستگاه‌های دولتی و عمومی در حوزه عوارض نوسازی، کسب و پیشه و خودرو خبر داد.
    طلب معوقه و جاری حدود 400 میلیارد تومانی شهرداری از شهروندان و دستگاه‌های دولتی

    مدیرکل درآمدهای عمومی شهرداری مشهد از طلب معوقه و جاری 400 میلیارد تومانی شهرداری از شهروندان و دستگاه‌های دولتی و عمومی در حوزه عوارض نوسازی، کسب و پیشه و خودرو خبر داد.
    به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمود برهانی با اعلام این خبر اظهار داشت: سالانه 650 هزار قبض عوارض نوسازی و عمران شهری و 150 هزار قبض عوارض کسب و پیشه توزیع می گردد که در صورت پرداخت قبوض توسط شهروندان درآمد مذکور محقق خواهد شد؛ همچنین حدود یک میلیون خودرو با پلاک مشهد در شهر در حال تردد و ایجاد عوارض برای شهر می باشد.
    وی در مورد اقدامات صورت گرفته در حوزه فرهنگسازی پرداخت عوارض نیز بیان داشت: اعلان محل هزینه کرد عوارض پرداختی به شهروندان ، استفاده از ابزارهای نوین اطلاع‌رسانی مانند پورتال‌های اختصاصی، سنجش مستمر میزان رضایتمندی شهروندان از عملکرد شهرداری و ایجاد سامانه امتیازدهی به شهروندان خوش حساب به منظور تشویق و ترغیب آنها به پرداخت مستمر عوارض پایدار از جمله اقدامات صورت گرفته در این راستا بوده است.
    ایجاد زیرساخت‌های هوشمند برای تسهیل پرداخت عوارض توسط شهروندان
    وی افزود: همچنین در این راستا ارتقای امکانات پرتال شهرداری مشهد با امکان رویت سوابق پرداختی، میزان بدهی و اتصال به درگاه بانکی به منظور پرداخت عوارض، تسهیل شرایط پرداخت غیرحضوری عوارض و برگزاری جشن خوش حسابان به منظور تشویق کلیه شهروندانی که عوارض پایدار خود را به صورت مستمر پرداخت کرده اند نیز در دستور کار قرار گرفته وهم اکنون پرداخت عوارض بصورت غیر حضوری امکان پذیر می باشد .
    پرداخت عوارض نوسازی بر عهده مالک و عوارض کسب و پیشه بر عهده فرد صنفی است
    وی بیان کرد: عوارض نوسازی و عمران شهری مربوط به ملک است و مالک باید آن را بپردازد . اما عوارض کسب و پیشه به فرد صنفی که در محل مشغول فعالیت است تعلق می گیرد و برابر مصوبه شورای اسلامی شهر مالکان واحدهای صنفی می بایست ضمانت های لازم را در رابطه با پرداخت عوارض کسب و پیشه از مستاجردریافت و قبل از تخلیه واحد صنفی، قبض عوارض پرداختی یا مفاصا حساب عوارض را تا تاریخ تخلیه از مستأجر مطالبه نمایند .
    برهانی گفت: به استناد قانون، عوارض خودرو باید به شهرداری محل زندگی و فعالیت پرداخت گردد. لذا از شهروندان محترم تقاضا می‌شود به منظور کمک به بهبود وضعیت ترافیکی شهرمان، عوارض خودرو را صرفاً به شهرداری مشهد بپردازند تا ما هم بتوانیم زیرساخت‌های مختلفی از جمله آسفالت معابر و تجهیزات ترافیکی لازم را فراهم سازیم.
    احمد پورمفردی

     

    تعداد بازدید: 57
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    1 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر